EN

EN

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Ecovadis'in Gümüş Üyesi olarak,

Devam eden sürdürülebilirlik iyileştirmelerine bağlıyız ve sürdürülebilirlik puanımızı artırmak için aktif olarak çalışıyoruz. Çevresel ve sosyal riskleri azaltmaya yönelik bir gözle uygulamalarımızın etik ve sorumlu olmasını sağlamaya çaba gösteriyoruz. Enerji verimliliği önlemleri, atıkların azaltılması ve sorumlu kaynak kullanımı gibi ekolojik etkilerimizi azaltmak için çeşitli girişimler uyguladık. Bu adımları atarak sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızı gösteriyor ve sektörümüzde olumlu bir etki yaratıyoruz.

Gelecek Planlarımız:

İki yıl içinde güneş kaynaklarından kendi enerjimizi üretmeyi hedefliyoruz. Hesaplamalara göre, mevcut çatı alanımızın enerji ihtiyacının %50’sini karşılayabileceği görülmektedir. Bu hedefe ulaşmak için, ihtiyacımız olan enerji miktarının iki katını üretecek ve ayrıca daha fazla getiri elde etmek için fazla elektriği şebekeye besleyecek bir güneş enerjisi sistemi kurmayı planlıyoruz.

Kaynakları verimli kullanmanın öneminin farkındayız!

SU KULLANIMI
ELEKTİRİK KULLANIMI
DOĞALGAZ KULLANIMI

Su Kullanımı: Tesisimizdeki su sadece evsel amaçlarla kullanılmaktadır. Lavabolarda gereksiz su tüketimini önlemek için sensörlü musluklar tercih edilir. Endüstriyel atık su yoktur. Kapalı devre soğutma sistemimiz mevcuttur.

Elektrik Kullanımı: Çatımız gün ışığından yararlanacak şekilde tasarlanmıştır. Sensörler tarafından gereksiz aydınlatma önlenir. Makinelerimizin %95'i ve forkliftlerin tamamı elektrik enerjisi ile çalışmaktadır.

Doğalgaz Kullanımı: Doğalgazla çalışan fırınlarımız ısı kaybını önleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Atık Yönetimi ile fark yaratıyoruz!

  • Tehlikeli ve tehlikesiz atıklar, üretildikleri alanda türlerine göre ayrıştırılarak ilgili geçici atık depolama alanında depolanır.
  • Atık sahamız yerel yönetimlerin kurallarına uygun olarak tasarlanmış ve her türlü atık için ayrı bölmeler oluşturulmuştur.
  • Tüm tehlikeli atıklarımız lisanslı firmalar tarafından bertaraf edilmekte ve enerji üretimi için kullanılmaktadır.
    Çalışanlara periyodik olarak atık konusunda eğitim verilmektedir.
  • Üretim sonucunda oluşan tüm plastik atıklarımız %100 geri dönüştürülebilir niteliktedir.
  • Bobinin her iki yanındaki kullanılmayan kenarlardaki fazla filmi ve bobinin altında kalan metreleri geri dönüştürüyor ve şirket içinde yeniden kullanıyoruz.
  • Tüm alüminyum hurdalarımız, film kaplamalı ve kaplamasız olarak ayrı ayrı toplanmaktadır.
  • Toplanan tüm hurdalar geri dönüşüm için lisanslı şirketlere teslim edilir.
  • 2022 yılında toplam tükettiğimiz alüminyumun %7’sini döküme göndererek tesisimizde tekrar kullanılmasını sağladık.

HABERLER

Mesaj Gönderin

YENİLİKLERİ TAKİP ETMEK İÇİN KAYDOLUN

Bizim hakkkımızda daha fazlası için takipte kalın

© 2023 Cablemar. Tüm Hakları Saklıdır. | Tasarım & Yazılım Mango Medya